SSPC PCI Level 1,2 NACE CIP Level 2,3 kurslarına katılabilecek
SSPC PCI Level 1,2 NACE CIP Level 2,3 kurslarına katılabilecek
PCI Düzey 1'den CIP Düzey 2'ye Nasıl Geçilir
PCI almış öğrenciler:
 
Çoğunuzun bildiği gibi, 6 Ocak 2021'de SSPC: Society for Protective Coatings (“SSPC”), NACE International (“NACE”) ve Columbia Bölgesi, Malzeme Koruma ve Performans Derneği, Inc. ile birleşti. kar amacı gütmeyen şirket (“AMPP”) kuruldu.
 
Her kuruluşun birleşik Eğitim programlarını değerlendirmek için bir geçiş komitesi oluşturuldu. Bu bulgulardan biri teftiş programları ile ilgiliydi ve ileriye dönük program stratejisi olarak TYP'nin benimsenmesine karar verildi. Bu nedenle, geçen yıl CIP'ye geçişimize hazırlık olarak PCI sınıfları sunmayı bıraktık. Bu değişikliğin yerine, mevcut PCI adaylarının AMPP CIP programı kapsamında bir sonraki sertifika seviyelerine ilerlemelerini sağlamak için aşağıdaki kılavuzu derledik.
 
PCI Level 1'den CIP Level 2'ye Nasıl Geçilir
 
PCI Level 1 iseniz, artık CIP Level 2 Programına başvurabilirsiniz. CIP L2 hakkında daha fazla bilgi ve kayıt için lütfen şu adrese gidin:
 
https://naceinstitute.org/institute/certification/coating-inspector/cip-2
 
PCI Level 2'den CIP Level 3'e Nasıl Geçilir
 
PCI Level 2 iseniz, artık CIP Level 3 Akran Değerlendirmesine başvurabilirsiniz. CIP L3 hakkında daha fazla bilgi ve kayıt için lütfen şu adrese gidin:
 
https://www.ampp.org/education/education-resources/courses-by-program/coating-inspector-program/cip-peer-review
 
Kimlik Bilgileri Kontrol Listesi
 
Bu Kimlik Bilgileri Kontrol Listesi belgesi, kurs kayıt onay e-postasına eklenecektir, bu nedenle, onu iletişiminize dahil etmek isteyip istemediğinizden emin değilsiniz, ancak aşağıdakileri yapmanız durumunda sağlamak istediniz:
 
https://higherlogicdownload.s3.amazonaws.com/NACE/45cad4df-d60c-4b07-a130-5d565a501e09/UploadedImages/NII-Certification/pdf/Credentialing-Check-List.pdf
 
CIP ve PCI Programları Hakkında Güncellemeler
 
Mevcut NACE Institute CIP ve SSPC PCI kart sahipleri, 2022'de yeni AMPP CIP'ye (Kaplama Kontrol Programı) taşınacaktır. Program, CIP ve PCI programlarıyla aynı özelliklerin çoğuna sahip olacaktır. Bu kombinasyonun bir parçası olarak, sektörle iletişimi basitleştirmeye yardımcı olmak için açıklayıcı bir adlandırma kuralı benimsenecektir:
 
PCI L1, AMPP Basic Coatings Inspector'a geçecek (resmi olarak CIP Level 1)
PCI L2, AMPP Sertifikalı Kaplama Denetçisine geçecek (resmi olarak CIP Seviye 2)
PCI L3, AMPP Kıdemli Sertifikalı Kaplama Müfettişliğine geçecek (resmi olarak CIP Seviye 3)
 
Mevcut ve aktif tüm kart sahipleri, 2022'nin ilk yarısında yeni AMPP CIP kimlik bilgileri ile dijital rozetler ve sertifikalar alacaklar. Gelecekteki AMPP CIP kimlik bilgilerinizi almak için, mevcut yenileme süreçlerini kullanarak mevcut CIP veya PCI sertifikanızı korumanız gerekir. Hem CIP hem de PCI sertifikalarına sahipseniz, yalnızca tek bir yenileme için ödeme yapmanız gerekir, ancak yeni AMPP CIP programı başlatılana kadar ilgili her program için gereksinimleri tamamlamanız gerekir. Yeni AMPP programı başlatıldığında, yalnızca AMPP CIP kimlik bilgilerinizi korumanız gerekecektir. Herhangi bir sorunuz varsa, lütfen SSS sayfamızı ziyaret edin veya Müşteri Desteği ile iletişime geçin.
And Kozyatağı
İçerenköy mah.Umut sk.Kozyatağı E-5 yon yol üzerİ no 10/12
Ataşehir / İSTANBUL
Tel: +90216 8070266
Next Level Plaza Kızılırmak mah Eskişehir yolu no :3 Çankaya/ANKARA
Tel : +90 332 4000 384
info@stmcoatech.com
2022 © Stmcoatech