Pratik Work Shop ICorr 1,2,3

Pratik Atölyesi

- 1 Günlük Kurs
 
Lloyds Register tarafından onaylanan bu 1 günlük atölye, öğrenciler, mühendisler, eğitmenler, boya ve ekipman tedarikçileri ve yüklenicilere fayda sağlamak için oluşturulmuş bir dizi teorik ve pratik egzersizleri içeriyor.

ICorr Seviye 1 için çok az veya hiç muayene tecrübesine sahip olmayan kişilerin bu atölye çalışmasına katılması tavsiye edilir.
 
Kazanılan Sertifika

Lloyd's Register tarafından desteklenen Pratik Atölye Sertifikası olarak tanımlanır.
 

Kurs Özeti

  • Temel korozyon gözden geçirilecek, ardından katı hacimleri, yayılma oranları ve pratik durumlarda kaplamaların tipik israfı gibi boya kaplamaları hesaplamaları yapılacaktır. Öğrenciler, tipik bir kaplama spesifikasyonunu, alanların hesaplanmasını ve her bir kaplama sistemi için gerekli miktarları belirlemeye çalışacaklardır.
  • Ön yüzey hazırlığı ile ilgili bir inceleme yapılacak ve öğrenci yüzey hazırlığı yöntemleri hakkında bilgi sahibi olacaktır. Örneğin yüzey temizliği, keskin kenarlar, laminasyonlar, shelling, yüzey kirliliği vb. .
  • Görsel standartların kapsamlı bir incelemesi atölyede ele alınacaktır. SSPC, NACE ve ISO'dan görsel standartlar tartışılacak ve öğrencilerin kaplama endüstrisinde kullanılan görsel standartlara aşina olmasını sağlanacaktır.
Atölyenin ikinci yarısı, grup ve tek kişilik olarak gerçekleştirilen pratik alıştırmalar ile sergilenen kaplama endüstrisinde kullanılan muayene ekipmanlarından oluşacaktır.
Kurs Ücretleri
£295.00 +KDV
Ücretler tam gün eğitim, öğle yemeği, içecekler ve Lloyd's Register tarafından onaylanan Tamamlama Belgesini içerir.

-       Muayene ekipmanı, ortam koşulları, yüzey profili, ıslak ve kuru film kalınlığı, holiday tespiti, tozun değerlendirilmesi, çözünebilir tuz kontaminasyonu ve yapışma testi için mevcut olacaktır.

 
  • Koruyucu kaplama endüstrisinde yaygın olarak bulunan kaplama kusurlarının bir incelemesi yapılacak ve son olarak, kaplama uygulamasından önce yüzeylerin yüzey hazırlığı için kullanılan aşındırıcının bir incelemesi yapılacaktır.
  • Atölye çalışması ve alıştırmalar tamamlandığında her öğrenciye bir dizi ders notu sunulacaktır.

Kurs Programı

 
08:45 - 09:00 Giriş, Amaçlar ve Hedefler
09:00 - 09:45 Temeller, Korozyon Formları
09:45 - 10:30 Katı Hacimler, Boya Hesaplaması, Yayılma Oranları ve İsraf
10:30 - 10:45 Mola
10:45 - 11:15 Ön Yüzey Hazırlığı
11:15 - 12:30 Görsel Standartlar (ISO, SSPC,NACE vs.)
12:30 - 13:00 Öğle Yemeği
13:00 - 16:30 Pratik İnteraktif Gösteriler
 
Atölye Tarihleri ve Yerleri
Lütfen gelecekteki tarihler ve yerler için web sitemize bakınız
 
And Kozyatağı
İçerenköy mah.Umut sk.Kozyatağı E-5 yon yol üzerİ no 10/12
Ataşehir / İSTANBUL
Tel: +90216 8070266
Next Level Plaza Kızılırmak mah Eskişehir yolu no :3 Çankaya/ANKARA
Tel : +90 332 4000 384
info@stmcoatech.com
2021 © Stmcoatech